Austrotherm UNIPLATŇA

Inovatívna konštrukčná doska na univerzálne použitie

Pri výstavbe a rekonštrukcii obytných priestorov sa často siaha po zaužívanom murive či  sadrokartónových doskách. Stavebné práce či úpravy sú s použitím týchto materiálov často zdĺhavý proces. Bežne je potrebné stenu, prácne vybudovanú z pórobetónových tvárnic a lepiacej malty, po vymurovaní ešte pokryť výstužnou sieťkou a lepidlom. Modernú, technologicky vyspelú alternatívu voči bežne používaným materiálom predstavuje Austrotherm UNIPLATŇA- inovatívna prefabrikovaná konštrukčná doska na univerzálne použitie.

Austrotherm UNIPLATNEvodotesné, obojstranne povrchovo upravené tepelnoizolačné dosky z extrudovaného polystyrénu Austrotherm XPS, vystužené sklotextilnou mriežkou a pokryté maltou. Sú vhodné na použitie bez ďalších špeciálnych úprav a to v interiéri, ako aj v exteriéri.

Konštrukčné možnosti Austrotherm UNIPLATNE sú vďaka jej mimoriadnym vlastnostiam takmer neobmedzené. Jednoducho a rýchlo sa s nimi manipuluje a výrazne skrátia dobu realizácie projektu. Ľahké dosky možno rýchlo a presne narezať pomocou bežných pracovných nástrojov. Sú vhodné na rekonštrukcie, ako aj na nové výstavby.

Využite praktické výhody Austrotherm UNIPLATNE:

 • Mimoriadne rýchla realizácia
 • Okamžité a profesionálne vyrovnanie povrchov
 • Moderná náhrada sadrokartónu a muriva
 • Možnosť priamej aplikácie obkladov bez čakania
 • Neobmedzené konštrukčné možnosti v interiéri aj v extriéri
 • Izolačná a nosná vrstva v jednom
 • Mimoriadne ľahký materiál
 • Odolná voči vlhkosti
 • Odolná voči mrazu
 • Odolná voči vysokému zaťaženiu
 • Vynikajúca priľnavosť

Rozmery a oblasť použitia

Austrotherm UNIPLATŇA je s praktickými rozmermi je dostupná až v 13 hrúbkach dosiek pre široké použitie v rôznych aplikáciách.

Hrúbka mmPoužitie
4*, 6*, 10*Ako vyrovnávacia doska, napr. v kúpeľniach čiastočne obložených obkladom. Staré obklady majú často hrúbku 4 - 6 mm. Zhotovenie nového obkladu bez potreby odstránenia starého. V prípade starého hrubého obkladu je na vyrovnanie vhodné použíť dosku hrúky 10 mm.
12, 5Môže sa použiť ako zapustená spojovacia doska sadrokartónových dosiek v suchých ako aj vlhkých podmienkach.
20, 30, 40, 50Pre rôzne problematické konštrukčné riešenia akými sú obklady, nábytok v kúpeľni (toaletné skrinky, police, vane, predsadené potrubia a iné)
60, 70, 80Pre rôzne problematické konštrukčné riešenia, kde sa vyžaduje vyššia pevnosť a stabilita (nábytok v kúpeľni, schody a iné.)
100, 120Pre rôzne problematické konštrukčné riešenia, kde sa vyžaduje väčšia pevnosť a stabilita (samostatné priečky na balkónoch a iné.)

*Rozmery: 1300 x 600 mm; Rozmer 10 mm a viac: 2600 x 600 mm

Mimoriadne rýchla a presná realizácia stavebných úprav v interiéri aj v exteriéri

Austrotherm UNIPLATŇA je vďaka mimoriadnej odolnosti voči vlhkosti ideálny materiál pri prestavbách kúpeľní či priestoroch pre wellness. Ľahko pomocou nej zhotovíte deliace stavebné konštrukcie, priečky a podhľady, odkladacie priestory či plochy na osadenie umývadla. Používa sa tiež na opláštenie vaní či predstenových WC modulov.

So svojou flexibilitou sa Austrotherm UNIPLATŇA rovnako dobre osvedčí aj pri podbíjaní šikmých striech, prekrytí podomietkových žalúziových kastlíkov, zhotovovaní balkónových priečok, zaizolovaní podláh na balkónoch pri minimalizovaní celkovej hrúbky vrstiev, vytváraní podkladovej vrstvy pre podlahy a schody, realizácii rozličných odkladacích priestorov, vyrovnávaní podkladu pre lepenie obkladu a dlažby, zakrývaní rozvodov a mnohých ďalších úpravách.

 

Použitie na dokončenie alebo rekonštrukciu kúpeľne

 Použitie na prekrytie podomietkových žalúziových kastlíkov

 

  

Použitie na podbitie šikmej strechy domu

Inštruktážne video

Oops, an error occurred! Code: 2024061214355902ceaeee

 

 

 

 

Máte záujem o tepelnoizolačný materiál značky Austrotherm, alebo potrebujete poradiť pri výbere materiálu či riešenia? Kontaktujte nášho regionálneho zástupcu.