Magazín

Ušetrite na teple až 75%!

Áno, presne toľko môžete ušetriť na výdavkoch za teplo, pokiaľ pri spracovaní používate atikový prvok  od spoločnosti Austrotherm.

Čo je to atikový prvok a aké výhody prináša, ak ho realizujete prostredníctvom spoločnosti Austrotherm? To sa dozviete v nasledujúcom článku.

Čo je atika?

Skôr ako si priblížime aké má výhody atikový prvok od Austrothermu je dobré si ozrejmiť, čo vlastne atika je.

Atika  je konštrukcia vystupujúca nad strešnú rovinu. Jej hlavnou funkciou je zamedziť stekaniu zrážkovej vody na fasádu objektu. Okrem toho musí atika plniť požiadavky na stabilitu, funkčnosť, trvanlivosť, požiarnu odolnosť a architektonický vzhľad. Najčastejšie sa atika vyrába z betónu, ocele alebo z dreva. Hrúbky tepelnej izolácie je vhodné voliť podľa tepelnotechnického výpočtu. Pri nedostatočnej izolácii dochádza k líniovému tepelnému mostu a to môže mať za následok vznik plesní v interiéri.

                                                                

Na trhu je množstvo výrobcov tepelnej izolácie, tak prečo práve atika od AUSTROTHERM?

Austrotherm Atikový prvok je vyrobený z polystyrénu!

Je to prefabrikovaný prvok, ktorý je okamžite pripravený na montáž. Vďaka nízkej hmotnosti je  logistika na stavbe niekoľkonásobne jednoduchšia a efektívnejšia. Nehovoriac o tom, že vďaka Austrotherm atikovému prvku zaistíte, že vám na plochej streche nevzniknú žiadne tepelné mosty.

 

                                

 

Austrotherm atikový prvok predstavuje novú cenovo výhodnú alternatívu k bežným metódam zhotovovania atiky. Tam, kde boli doposiaľ potrebné drahé betónové debnenia a dodatočné izolačné prvky je teraz možné použiť nový prefabrikovaný prvok a výrazne tak ušetriť čas, peniaze a energiu.

Ďalšia výhoda atikového prvku Austrotherm spočíva v jednoduchosti manipulácie. Vďaka tomu nie je potrebné mať na stavbe ďalší vysokozdvižný vozík alebo iný prepravný prostriedok.

Pri spracovaní s použitím atikového prvku Austrotherm je potrebných menej pracovných krokov ako pri štandardnej realizácii. Atikový prvok Austrotherm je možné použiť na všetky bežné skladby strechy (dvojplášťová strecha, obrátená strecha, atď.).

 

Ako spoločnosť Austrotherm sme na slovenskom trhu už viac ako 30 rokov. Kvalita rakúskych tepelnoizolačných produktov, ktorú prinášame si časom vydobyla popredné trhové postavenie. Sme hrdí nato, že naše produkty sa stali súčasťou mnohých kancelárskych a bytových priestorov.

 

Investujte do tepla efektívne s nami! 

Kontaktujte našich regionálnych zástupcov, ktorí vám poradia pri výbere vhodnej tepelnej izolácie či riešenia pre váš projekt.