Austrotherm XPS - tvrdený (extrudovaný) polystyrén

Tepelnoizolačná doska z extrudovaného polystyrénu Austrotherm XPS®ponúka ideálne riešenie pre mnoho aplikácií - energeticky úsporná izolácia od pivnice až po strechu. Dokonale spĺňa všetky požiadavky energetickej úspornosti, odoláva extrémneho tlaku a vlhkosti.

Všetky produkty Austrotherm XPS® sú certifikované ISO 50001 a ISO 14001.

Garantovaná kvalita z Rakúska

Austrotherm XPS spĺňa požiadavky všetkých príslušných noriem výrobkov: tých z EU, Rakúska, Nemecka a krajín strednej a východnej Európy. Výroba Austrotherm XPS je v Purbachu (Rakúsko) a Wittenbergu (Nemecko). Vynikajúca kvalita izolačného materiálu zaručuje moderné výskumné a testovacie laboratórium, kde sa kladie veľký dôraz na zabezpečenie najvyššej kvality.

Výhody tvrdeného polystyrénu XPS od Austrotherm

  • Vynikajúca tepelná izolácia: XPS izolačné dosky nielen znižujú náklady na vykurovanie, ale aj chránia životné prostredie.
  • Vysoká mechanická pevnosť: XPS dosky sú odolné voči vysokému až extrémnemu zaťaženiu, používajú sa napríklad v parkovacích plošinách, vysoko zaťažených priemyselných podlahách alebo základových doskách rodinných domov.
  • Štruktúra s uzavretými pórmi: XPS, na rozdiel od väčšiny iných izolačných materiálov má uzavretú bunkovú štruktúru. Materiál je v prípade správnej aplikácie nenasiakavý.
  • Nezávislý od počasia: Materiál nie je závislý od počasia – má vysokú odolnosť voči mrazom aj vlhkosti.
  • Jednoduché spracovanie: Veľmi nízka hmotnosť (hustota asi 30-45 kg / m) a ľahká deliteľnosť zaisťuje jednoduchú manipuláciu a spracovanie tohto izolačného materiálu.
  • Dlhá životnosť: Extrudovaná pena sa používa bez problémov vďaka mnohoročným skúsenostiam.
  • Vysoká kompatibilita Austrotherm XPS dosiek so životným prostredím: Nižšia spotreba primárnej energie a dobrá recyklovateľnosť šetrí životné prostredie. Okrem toho, škodlivé emisie možno výrazne znížiť výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Austrotherm izolačné materiály sú bez CFC, HCFC a HBCD.