Sorry, the requested view was not found.

The technical reason is: No template was found. View could not be resolved for action "webPushNotification" in class "Seam\SeamTemplate\Controller\TemplateController".

Magazín

Magazín

Ako porovnávať tepelnoizolačné vlastnosti polystyrénu - infografika

Pri výbere tepelnoizolačného materiálu na stavbu je kľúčové, aby mal čo najnižšiu schopnosť viesť teplo. Vyjadruje sa parametrom pod názvom: súčiniteľ tepelnej vodivosti λ (lambda). Čím je hodnota λ nižšia, tým lepšie tepelnoizolačné vlastnosti má materiál.

Podlahový polystyrén: výhody a spôsoby využitia

Podlahový polystyrén: poznáte všetky jeho výhody a spôsoby využitia? Podlahový polystyrén je vďaka svojim vlastnostiam priam ideálny na použitie v rôznych podlahových konštrukciách a prináša okamžitú energetickú úsporu. Pozrieme sa na to, prečo sa podlahový polystyrén teší stále väčšej obľube.

Grafitový polystyrén a jeho výhody

Sivý, grafitový polystyrén (GrEPS) je tepelnoizolačný materiál, ktorý zvyšuje účinnosť zateplenia až o 20%, s rovnakou hrúbkou obvodovej steny, ako pri použití bieleho polystyrénu. Výborné tepelnoizolačné vlastnosti a sivú farbu získava pridaním grafitových častíc v procese výroby.

Z čoho všetkého sa dnes stavajú domy.

Preferujete tradičné materiály, alebo nízkonákladovú a ekologickú stavbu? Dokázali by ste bývať v dome vytlačenom na 3D tlačiarni? V súčasnosti je na trhu množstvo moderných stavebných produktov, ktoré umožňujú experimentovať

Zelené strechy v boji proti klimatickým zmenám

Zelené strechy sú efektívny nástroj v boji proti klimatickým zmenám a môžeme očakávať, že ich bude pribúdať stále viac. Aké argumenty hovoria v ich prospech?

Zateplenie fasády sivým polystyrénom

Zateplenie fasády vedie k výraznému zníženiu spotreby tepla na vykurovanie. Tepelnoizolačné vlastnosti sivého polystyrénu sú až o 20 % lepšie v porovnaní s bielym EPS.

Aký význam má zateplenie plochej strechy?

Zateplenie plochej strechy má ekonomický i technický význam. Znižujú sa napr. náklady na vykurovanie, bráni sa úniku tepla cez strop či prehrievaniu domu v lete.

Ako opláštiť predstenový modul WC pomocou uniplatne

Opláštenie modulu WC pomocou UNIPLATNE zvládne bez problémov každý zručný majster. Ide o materiál, ktorý nahrádza sadrokartón a murivo, šetrí čas a práca s ním je veľmi jednoduchá.

Aké sú kritériá pasívneho domu?

Pasívny dom je stále populárnejší, a to kvôli nízkej energetickej náročnosti. Charakterizujú ho perfektná tepelná izolácia, žiadne tepelné mosty, vzduchotesnosť.

7 výhod zateplenia domu

Dobrá tepelná izolácia od pivnice až po strechu sa vyplatí. Aké sú argumenty v prospech perfektného zateplenia?

Ako obnoviť balkón spoľahlivo a jednoducho

Ak potrebujete minimalizovať celkovú hmotnosť a hrúbku vrstiev či usporiť čas, top riešením je balkónový systém s použitím UNIPLATNE a progresívnych materiálov.