Magazín

Zateplite o 23 % efektívnejšie fasádu, podlahu aj strechu!

Nová generácia tepelnoizolačných dosiek s prímesou grafitu na zateplenie od podlahy až po strechu.

Prvá stavba na Slovensku s Austrotherm Atikovým prvkom

Začiatkom marca 2020 sa realizovala plochá strecha 2 rodinných domov v Bratislave, kde sa prvýkrát použil aj prefabrikovaný atikový prvok z expandovaného penového polystyrénu od Austrothermu.

Ako dosiahnuť najrýchlejšiu návratnosť investícií do zateplenia?

Správny výber tepelnoizolačných materiálov pri zateplení budovy prináša značné úspory. Prečítajte si, ako dosiahnuť najrýchlejšiu návratnosť investícií do zateplenia.

Ušetrite na teple až 75%! Vďaka unikátnej atike.

Ako ušetriť na výdavkoch za teplo? Použite unikátny atikový prvok vyrobený z polystyrénu. Čo je to atikový prvok a aké výhody prináša, ak ho realizujete prostredníctvom spoločnosti Austrotherm? To sa dozviete v nasledujúcom článku.

Zateplenie podlahy polystyrénom - postup

Ak hľadáte miesta, ktorými vám doma uniká drahocenné teplo, nezabudnite sa pozrieť pod nohy. Práve podlaha má totiž výrazný podiel na celkovom tepelnom komforte a tepelných únikoch. Účinným riešením je kvalitné zateplenie podlahy. Pozreli sme sa, ako na to.

Zateplenie sokla

Sokel ako väzba medzi obvodovou konštrukciou a základovou konštrukciou patrí medzi veľmi namáhané časti každej stavby. Práve z tohto dôvodu je veľmi dôležité jeho správne zateplenie. Poradíme vám, ako si na zateplenie sokla vybrať správny materiál a na čo všetko sa treba pri výbere sústrediť.

Najvyššie mrakodrapy na svete

V súčasnosti existuje na svete 11 obytných budov s výškou nad 500 metrov. Výšky sú radené podľa najvyššieho prvku danej budovy. My vám predstavujeme prvých päť najvyšších budov, ktoré sú v súčasnosti plne funkčné.

Správne kotvenie fasádneho polystyrénu

Chystáte sa zatepľovať a chcete vedieť, aký je základný postup od vyhotovenia projektu až po úspešnú realizáciu?Pripravili sme pre vás sprievodcu zatepľovaním fasády polystyrénom a ďalšími súvisiacimi krokmi.

Najstaršie budovy na svete

Za stavbu sa považuje akákoľvek konštrukcia, ktorá slúžila na jej užívanie. Na to aby sme o takejto konštrukcii mohli hovoriť ako o stavbe, musí spĺňať napríklad to, že musí byť rozpoznateľná ako budova, musí zahŕňať stavebné práce a byť ako tak kompletná. Predstavujeme vám 5 najstarších zachovaných a voľne stojacich budov sveta.

Použitie polystyrénu na rodinnom dome - infografika

Použitie polystyrénu na rodinnom dome je široké. V nasledujúcej infografike zhŕňame jeho základné použitie na rodinných domoch.

5 najneobyčajnejších domov na svete, ktoré vás zaujmu.

Vkus je vždy veľmi individuálnou záležitosťou a vyjadriť sa dá naozaj rôznymi spôsobmi. Neraz je to aj práve prostredníctvom domu. Vybrali sme 5 veľmi neobyčajných domov z rôznych kútov sveta, ku ktorým majú ich obyvatelia, prípadne tvorcovia osobitý vzťah. Niektoré sú teda poriadne „úlety“.

Polystyrén a jeho ohňovzdornosť

V súvislosti so stále širším uplatnením polystyrénových stavebných prvkov sa často stretávame s otázkami ohľadom jeho odolnosti voči ohňu. S týmito pochybnosťami sa často stretávame najmä pri zatepľovaní expandovaným polystyrénom a preto sme sa rozhodli pozrieť na túto problematiku bližšie, vecne a bez predsudkov.

Zateplenie terasy: prečo sa oplatí a ako vybrať ten správny materiál?

Terasa je stavebný prvok, ktorý už tak nejako prirodzene patrí k moderným rodinným domom. Terasy sú však veľmi častým prvkom aj v prípade rôznych nákupných centier a iných komerčných budov. Ak ste sa rozhodli pre stavbu terasy, určite by ste mali niečo vedieť o možnostiach jej zateplenia a výhodách, ktoré toto riešenie prináša.

Tepelná izolácia základovej dosky: cesta k zníženiu nákladov na energie

Dosiahnuť čo najnižšie energetické nároky je zrejme snom každého majiteľa nehnuteľnosti. Najmä v prípade rodinných domov je tlak na znižovanie energetickej náročnosti najviditeľnejší a nízkoenergetické domy sú stála žiadanejšie. Spôsobov, ako si môžete mesačné výdavky na energie vo vašom vytúženom dome znížiť je viacero a jedným z nich je aj tepelná izolácia základovej dosky, ktorá so sebou prináša množstvo výhod.

Ideálne teploty v jednotlivých miestnostiach domu - infografika

Aká je ideálna teplota v dome? Tak tá odporúčaná sa líši miestnosť od miestnosti. Pri inej teplote sa cítime komfortne v kúpeľni a iná teplota je ideálna pri zaspávaní v spálni. Aké sú teda ideálne teploty v miestnostiach domu sa pozrieme v nasledujúcej infografike, ktorú sme pre vás pripravili.

Správna izolácia komína: na čo určite nezabudnúť?

Hoci sa to na prvý pohľad nemusí zdať, komín je jednou z najdôležitejších súčastí každého domu a podľa toho je potrebné venovať mu patričnú pozornosť. V praxi sa však stále môžeme stretnúť so zanedbávaním jeho konštrukcie a často sa samotné vlastnosti komína riešia až medzi poslednými. My sme sa tentoraz zamerali otázku správnej izolácie tohto stavebného prvku.

Je polystyrén plast a aké sú možnosti jeho recyklácie?

Polystyrén je v stavebníctve vďaka svojim širokým možnostiam využitia stále obľúbenejším materiálom. Ako je to však so stavebnými polystyrénmi z pohľadu recyklácie? Je vôbec možné považovať polystyrén za plast a akým spôsobom je možná jeho likvidácia či opätovné využitie?

Ako porovnávať tepelnoizolačné vlastnosti polystyrénu - infografika

Pri výbere tepelnoizolačného materiálu na stavbu je kľúčové, aby mal čo najnižšiu schopnosť viesť teplo. Vyjadruje sa parametrom pod názvom: súčiniteľ tepelnej vodivosti λ (lambda). Čím je hodnota λ nižšia, tým lepšie tepelnoizolačné vlastnosti má materiál.

Podlahový polystyrén: výhody a spôsoby využitia

Podlahový polystyrén: poznáte všetky jeho výhody a spôsoby využitia? Podlahový polystyrén je vďaka svojim vlastnostiam priam ideálny na použitie v rôznych podlahových konštrukciách a prináša okamžitú energetickú úsporu. Pozrieme sa na to, prečo sa podlahový polystyrén teší stále väčšej obľube.

Sivý - grafitový polystyrén a jeho výhody

Sivý, grafitový polystyrén (GrEPS) je tepelnoizolačný materiál, ktorý zvyšuje účinnosť zateplenia až o 23 %, s rovnakou hrúbkou obvodovej steny, ako pri použití bieleho polystyrénu. Výborné tepelnoizolačné vlastnosti a sivú farbu získava pridaním grafitových častíc v procese výroby.

Austrotherm GrEPS na zateplenie podlahy

Sivý polystyrén Austrotherm GrEPS s prímesou grafitu je tepelnoizolačný materiál novej generácie. Ide o najnovší typ EPS dosiek využívajúci nanotechnológie pre profesionálne a efektívne zateplenie. Zvyšuje účinnosť zateplenia až o 23 %, s rovnakou hrúbkou obvodovej steny, ako pri použití bieleho polystyrénu.

Austrotherm GrEPS na zateplenie fasády

Sivý polystyrén Austrotherm GrEPS s prímesou grafitu je tepelnoizolačný materiál novej generácie. Ide o najnovší typ EPS dosiek využívajúci nanotechnológie pre profesionálne a efektívne zateplenie. Zvyšuje účinnosť zateplenia až o 20%, s rovnakou hrúbkou obvodovej steny, ako pri použití bieleho polystyrénu.

Austrotherm GrEPS na zateplenie šikmej a plochej strechy

Sivý polystyrén Austrotherm GrEPS s prímesou grafitu je tepelnoizolačný materiál novej generácie. Ide o najnovší typ EPS dosiek využívajúci nanotechnológie pre profesionálne a efektívne zateplenie. Zvyšuje účinnosť zateplenia až o 20%, s rovnakou hrúbkou obvodovej steny, ako pri použití bieleho polystyrénu.

Z čoho všetkého sa dnes stavajú domy.

Preferujete tradičné materiály, alebo nízkonákladovú a ekologickú stavbu? Dokázali by ste bývať v dome vytlačenom na 3D tlačiarni? V súčasnosti je na trhu množstvo moderných stavebných produktov, ktoré umožňujú experimentovať

Ako zateplit’ podlahu podkrovia s Austrotherm GrEPS Kombi

Zelené strechy v boji proti klimatickým zmenám

Zelené strechy sú efektívny nástroj v boji proti klimatickým zmenám a môžeme očakávať, že ich bude pribúdať stále viac. Aké argumenty hovoria v ich prospech?

Zateplenie fasády sivým polystyrénom

Zateplenie fasády vedie k výraznému zníženiu spotreby tepla na vykurovanie. Tepelnoizolačné vlastnosti sivého polystyrénu sú až o 20 % lepšie v porovnaní s bielym EPS.

Aký význam má zateplenie plochej strechy?

Zateplenie plochej strechy má ekonomický i technický význam. Znižujú sa napr. náklady na vykurovanie, bráni sa úniku tepla cez strop či prehrievaniu domu v lete.

Rýchle podbitie šikmej strechy pomocou Austrotherm UNIPLATNE

Ako opláštiť predstenový modul WC pomocou uniplatne

Opláštenie modulu WC pomocou UNIPLATNE zvládne bez problémov každý zručný majster. Ide o materiál, ktorý nahrádza sadrokartón a murivo, šetrí čas a práca s ním je veľmi jednoduchá.

Plochá strecha s trapézovým plechom

Aké sú kritériá pasívneho domu?

Pasívny dom je stále populárnejší, a to kvôli nízkej energetickej náročnosti. Charakterizujú ho perfektná tepelná izolácia, žiadne tepelné mosty, vzduchotesnosť.

7 výhod zateplenia domu

Dobrá tepelná izolácia od pivnice až po strechu sa vyplatí. Aké sú argumenty v prospech perfektného zateplenia?

Ako obnoviť balkón spoľahlivo a jednoducho

Ak potrebujete minimalizovať celkovú hmotnosť a hrúbku vrstiev či usporiť čas, top riešením je balkónový systém s použitím UNIPLATNE a progresívnych materiálov.