O nás

Tradičná rakúska kvalita už viac ako 60 rokov

Rakúska skupina Austrotherm je špecialistom na kvalitnú tepelnú a zvukovú izoláciu so silnou orientáciou na budúcnosť a inovácie v strednej a východnej Európe. Spoločnosť Austrotherm je súčasťou rakúskeho koncernu SIH (Schmid Industrie Holding), ktorý riadi viaceré významné značky v segmente výroby stavebných látok a stavebnej chémie. Do skupiny patrí viac ako 100 spoločností v 25 krajinách.

Skupina Austrotherm sa zaoberá výrobou a predajom polystyrénu v 11 krajinách Európy a už viac ako 60 rokov prináša riešenia, ktoré ľuďom pomáhajú šetriť energie. To všetko vďaka permanentnému vývoju, profesionálnej výrobe a presadzovaniu tepelnoizolačných materiálov, ktoré sú ohľaduplné k životnému prostrediu.

Viac ako 30 rokov na Slovensku

Spoločnosť Austrotherm pôsobí na Slovensku od roku 1991 a patrí medzi top 3 najväčších predajcov v segmente výroby a predaja tepelných izolácií. Sídlo spoločnosti v Slovenskej republike je v Bratislave, kde sa nachádza aj výrobný závod na výrobu expandovaného polystyrénu EPS.

 

Austrotherm je súčasťou Klimabündnisbetrieb/Energie- und Umweltziele

Výrobný závod Austrotherm Pinkafeld je od 1. Oktobra 2014 súčasťou Klimabündnisbetrieb. Klimabündnis je spoločenstvo, ktorého cieľom je ochrana klímy, zníženie emisií skleníkových plynov a zachovanie amazonského dažďového pralesa.

Austrotherm vytvára už viac ako 60 rokov izolačné materiály pre úsporu energie, čo významne prispieva k ochrane klímy. 

www.klimabuendnis.at 

Energetické a environmentálne ciele Austrotherm

  • Znižovanie emisií
  • Priebežné školenia a zvyšovanie povedomia zamestnancov
  • Zníženie objemu odpadov a znečisťujúcich látok
  • Zníženie dopadu na životné prostredie prostredníctvom obnoviteľných zdrojov energie 
  • Zníženie hluku prostredníctvom zlepšenia produkcie

 

 

Oops, an error occurred! Code: 20240715101618888689c5

Inovatívne produkty a profesionálne riešenia

Spoločnosť Austrotherm ponúka vysoko kvalitné produkty s pridanou hodnotou, ktoré spĺňajú tie najvyššie štandardy a sú kľúčové pre výstavbu nízkoenergetických a pasívnych domov.  Zabezpečuje komplexnú ponuku tepelnoizolačných materiálov od pivnice až po strechu.

Široká ponuka tepelnoizolačných materiálov určených na tepelnú izoláciu podláh, fasád, stien, stropov, plochých či šikmých striech pozostáva z:

 • expandovaného polystyrénu (poznáme pod pojmom EPS) a 
 • extrudovaného polystyrénu (poznáme pod pojmom XPS, alebo styrodur).

Okrem jednotlivých výrobkov nájdu zákazníci v portfóliu spoločnosti aj profesionálne tepelnoizolačné systémy:

 

Prehľad produktov Austrotherm:

 

Tepelnoizolačné dosky z expandovaného polystyrénu (EPS) s prímesou grafitu s unikátnym zložením, ktoré majú až o 20 % lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako biely polystyrén. Sú navrhnuté špeciálne pre nízkoenergetické apasívne domy, rovnako nájdu svoje využitie v stiesnených priestoroch pri rekonštrukciách.

Tepelnoizolačné dosky z expandovaného polystyrénu (EPS), ktoré obsahujú až 98 % vzduchu – jeden z najlepších existujúcich prirodzených izolantov. Materiál je recyklovateľný a biologicky nezávadný, odolný voči vlhkosti, veľmi ľahký a zároveň jednoduchý na manipuláciu. 

Tepelnoizolačné dosky z extrudovaného polystyrénu (XPS) pre energeticky úsporú izoláciu od pivnice až po strechu. Dokonale spĺňa všetky požiadavky energetickej úspornosti, odoláva extrémneho tlaku a vlhkosti.

Všetky produkty Austrotherm XPS® sú certifikované ISO 50001 a ISO 14001.

Austrotherm UNIPLATNE sú obojstranne povrchovo upravené dosky z extrudovaného polystyrénu vystužené so sklotextilnou mriežkou a pokryté maltou. Austrotherm UNIPLATNE sú stabilné, vodotesné tepelnoizolačné dosky, vhodné ako náhrada muriva a sadrokartónu, na plochy na osadenie umývadla, doplnkové plochy kúpeľní a kuchynských liniek.

Austrotherm Resolution® je tvrdená pena s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami a uzavretou štruktúrou pórov.  Vďaka inovačnej tepelnoizolačnej technológii je superštíhla a zároveň má o viac než  40% lepší tepelnoizolačný účinok. Austrotherm Resolution® vďaka svojim vlastnostiam spĺňa požiadavky na vyššiu protipožiarnu ochranu – trieda reakcie na oheň B.

Produkty spoločnosti Austrotherm je možné využiť aj ako tepelnoizolačnú výplň do murovacích tvaroviek, na umelecké alebo kreatívne účely (v dizajne, sochárstve apod.). Na objednávku dodávame aj dekoračné fasádne profily, ktoré sú určené na renováciu historických budov alebo na dekoráciu novostavieb.