O nás

 

Spoločnosť Austrotherm je súčasťou rakúskeho koncernu SIH (Schmid Industrie Holding), ktorý riadi viaceré významné značky v segmente výroby stavebných látok a stavebnej chémie. Do skupiny patrí viac ako 90 spoločností v 22 krajinách. Skupina Austrotherm sa zaoberá výrobou a predajom polystyrénu v 11 krajinách Európy a už viac ako 60 rokov prináša riešenia, ktoré ľuďom pomáhajú šetriť energie – vďaka vývoju, výrobe a presadzovaniu tepelnoizolačných materiálov, ktoré sú ohľaduplné k životnému prostrediu. Na Slovensku pôsobí už takmer 30 rokov a patrí medzi 3 najväčších predajcov. Zabezpečuje komplexnú ponuku tepelnoizolačných materiálov od pivnice až po strechu.

Produkty

GrEPS

Tepelnoizolačné dosky Austrotherm GrEPS sú navrhnuté špeciálne pre nízkoenergetické a pasívne domy, rovnako nájdu svoje využitie v stiesnených priestoroch pri rekonštrukciách. Polystyrén s prímesou grafitu má až o 20% lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako biely EPS. 

EPS

Tepelnoizolačné dosky z expandovaného polystyrénu Austrotherm EPS® sú zložené z 3-6 miliárd uzavretých dutiniek na meter kubický, ktoré obsahujú až 98% vzduchu – jeden z najlepších existujúcich prirodzených izolantov. Materiál je recyklovateľný a biologicky nezávadný, odolný voči vlhkosti, veľmi ľahký a zároveň jednoduchý na manipuláciu. 

XPS

Tepelnoizolačná doska z extrudovaného polystyrénu Austrotherm XPS®ponúka ideálne riešenie pre mnoho aplikácií - energeticky úsporná izolácia od pivnice až po strechu. Dokonale spĺňa všetky požiadavky energetickej úspornosti, odoláva extrémneho tlaku a vlhkosti.

Všetky produkty Austrotherm XPS® sú certifikované ISO 50001 a ISO 14001.

Uniplatne

Austrotherm UNIPLATNE sú obojstranne povrchovo upravené dosky z extrudovaného polystyrénu vystužené so sklotextilnou mriežkou a pokryté maltou. Austrotherm UNIPLATNE sú stabilné, vodotesné tepelnoizolačné dosky, vhodné ako náhrada muriva a sadrokartónu, na plochy na osadenie umývadla, doplnkové plochy kúpeľní a kuchynských liniek.

Resolution

Austrotherm Resolution® je tvrdená pena s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami a uzavretou štruktúrou pórov.  Vďaka inovačnej tepelnoizolačnej technológii je superštíhla a zároveň má o viac než   40% lepší tepelnoizolačný účinok. Austrotherm Resolution® vďaka svojim vlastnostiam spĺňa požiadavky na vyššiu protipožiarnu ochranu – trieda reakcie na oheň B.

Špeciálne produkty

Produkty spoločnosti Austrotherm je možné využiť aj ako tepelnoizolačnú výplň do murovacích tvaroviek, na umelecké alebo kreatívne účely (v dizajne, sochárstve apod.). Na objednávku dodávame aj dekoračné fasádne profily, ktoré sú určené na renováciu historických budov alebo na dekoráciu novostavieb.

 

Austrotherm je súčasťou Klimabündnisbetrieb/Energie- und Umweltziele

Výrobný závod Austrotherm Pinkafeld je od 1. Oktobra 2014 súčasťou Klimabündnisbetrieb. Klimabündnis je spoločenstvo, ktorého cieľom je ochrana klímy, zníženie emisií skleníkových plynov a zachovanie amazonského dažďového pralesa.

Austrotherm vytvára už viac ako 60 rokov izolačné materiály pre úsporu energie, čo významne prispieva k ochrane klímy. 

www.klimabuendnis.at 

Energetické a environmentálne ciele Austrotherm

    • Znižovanie emisií
    • Priebežné školenia a zvyšovanie povedomia zamestnancov
    • Zníženie objemu odpadov a znečisťujúcich látok
    • Zníženie dopadu na životné prostredie prostredníctvom obnoviteľných zdrojov energie 
    • Zníženie hluku prostredníctvom zlepšenia produkcie