Tepelná izolácia od pivnice až po strechu

 

Tepelnoizolačné dosky Austrotherm GrEPS sú navrhnuté špeciálne pre nízkoenergetické a pasívne domy, rovnako nájdu svoje využitie v stiesnených priestoroch pri rekonštrukciách. Polystyrén s prímesou grafitu má až o 23 % lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako biely EPS.

Tepelnoizolačné dosky z expandovaného polystyrénu  Austrotherm EPS  sú zložené z 3-6 miliárd uzavretých dutiniek na meter kubický, ktoré obsahujú až 98 % vzduchu – jeden z najlepších existujúcich prirodzených izolantov. Materiál je recyklovateľný a biologicky nezávadný, odolný voči vlhkosti, veľmi ľahký a zároveň jednoduchý na manipuláciu.

Austrotherm UNIPLATNE sú obojstranne povrchovo upravené dosky z extrudovaného polystyrénu vystužené so sklotextilnou mriežkou a pokryté maltou. Austrotherm UNIPLATNE sú stabilné, vodotesné tepelnoizolačné dosky, vhodné ako náhrada muriva a sadrokartónu, na plochy na osadenie umývadla, doplnkové plochy kúpeľní a kuchynských liniek.

Tepelnoizolačná doska z extrudovaného polystyrénu Austrotherm XPS ponúka ideálne riešenie pre mnoho aplikácií - energeticky úsporná izolácia od pivnice až po strechu. Dokonale spĺňa všetky požiadavky energetickej úspornosti, odoláva extrémnemu tlaku a vlhkosti. Všetky produkty Austrotherm XPS sú certifikované ISO 50001 a ISO 14001.

Austrotherm Resolution je tvrdená pena s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami a uzavretou štruktúrou pórov. Vďaka inovačnej tepelnoizolačnej technológii je superštíhla a zároveň má o viac než 40% lepší tepelnoizolačný účinok. Austrotherm Resolution vďaka svojim vlastnostiam spĺňa požiadavky na vyššiu protipožiarnu ochranu – trieda reakcie na oheň B. Všetky produkty Austrotherm Resolution sú certifikované ISO 50001 a ISO 14001 a ISO 14001.

Špeciálne produkty spoločnosti Austrotherm je možné využiť aj ako tepelnoizolačnú výplň do murovacích tvaroviek, na umelecké alebo kreatívne účely (v dizajne, sochárstve a pod.). Na objednávku dodávame aj dekoračné fasádne profily, ktoré sú určené na renováciu historických budov alebo na dekoráciu novostavieb.