Magazín

Až o 23 % efektívnejšie zateplenie s novou generáciou sivých tepelnoizolačných dosiek Austrotherm GrEPS!

 

Požiadavky na zlepšovanie izolačných vlastností konštrukcií stále rastú. Preto sa pristupuje k neustálemu vývoju  efektívnejších typov izolačných  materiálov. Podľa výskumov výrazne lepšie izolačné vlastnosti sa pri EPS dosahujú prídavkom grafitových častíc do základnej matrice penového polystyrénu. Spoločnosť Austrotherm preto priniesla na trh  tepelnoizolačné dosky s prímesou grafitu Austrotherm GrEPS.

Austrotherm GrEPS sú tepelnoizolačné dosky novej generácie, ktoré majú vďaka unikátnemu zloženiu až o 23 % lepšie izolačné vlastnosti ako biely EPS. Ide o najnovší typ EPS dosiek pre profesionálne a efektívne zateplenie. S vynikajúcou lambdou 0,031 má aj pri menších hrúbkach izolácie vysoký tepelný odpor.

Zatepľovanie s tepelnoizolačnými doskami Austrotherm GrEPS si nevyžaduje špeciálne postupy. Práca s  grafitovým polystyrénom je vďaka nízkej hmotnosti jednoduchá, ľahko sa s ním manipuluje. Nie je potrebné pri práci s ním používať špeciálne nástroje. Je ale potrebné myslieť na to, že sivé dosky sa na slnku viac zahrievajú, preto je potrebné chrániť ich pred priamym slnečným žiarením.  Pri lepení dosiek na fasádu stačí zavesiť pred lešenie zakrývaciu sieť.

               

  • o 23 % lepšie izolačné vlastnosti ako biely EPS pri rovnakej hrúbke,
  • vyšší tepelný odpor, ktorého hodnota rastie s hrúbkou použitých dosiek,
  • spĺňa najvyššie nároky na izolačnú účinnosť,
  • nízka nasiakavosť,
  • ideálny pre nízkoenergetické pasívne stavby.

 

Jednoduchšia aplikácia sivých fasádnych dosiek vďaka špeciálnemu reflexnému náteru

  Pri zateplovaní fasády v letných mesiacoch sú optimálnym riešením tepelnoizolačné dosky Austrotherm GrEPS 70 Fasádny Reflex so špeciálnym reflexným náterom.

  Reflexný náter zamedzí prehývaniu materiálu v horúcich letných mesiacoch, zjednoduší aplikáciu izolačných dosiek a zvýši prídržnosť ďalších vrstiev na grafitový polystyrén.

 

 

Oblasti použitia Austrotherm GrEPS

 

 

 

Máte záujem o tepelnoizolačný materiál značky Austrotherm, alebo potrebujete poradiť pri výbere materiálu či riešenia? Kontaktujte nášho regionálneho zástupcu.