Podlahové konštrukcie

Tepelná izolácia podlahy

Vysoké tepelné straty a nepríjemný pocit chladu súvisia aj s nezateplenými stropmi a podlahami. Zateplením podlahy zabránite stratám tepla a vytvoríte si tepelnú pohodu a komfort už od nôh.

Postup realizácie zateplenia podlahy

1. Príprava povrchu
Neupravený povrch pred kladením tepelnoizolačných platní dokonale zbavte nečistôt. Vystupujúce kúsky betónu alebo výstuže, ako aj prisušené kúsky malty treba odstrániť. Podľa potreby môžete použiť pieskové lôžko ako vyrovnávaciu vrstvu. Keď treba počítať s vlhkosťou pod izolačnými platňami použite hydroizoláciu alebo penovú fóliu.

2. Uloženie PE okrajového pásu 
Na celý obvod steny priložte vo zvislej polohe Austrotherm PE - Okrajový pás.

3. Uloženie izolačných platní
Začnite v kúte a rozkladajte platne voľne v radoch, pričom izolačné platne prikladajte tesne k sebe, aby nevznikali tepelné mosty. Striedavo začínajte s celou a polovičnou platňou a platne ukladajte so spojmi na väzbu.

4. Uloženie separačnej vrstvy 
Uložené izolačné platne zakryte separačnou vrstvou. Pásy separačnej vrstvy sa musia prekrývať min. 10 cm a musia sa vytiahnuť na všetkých stranách pri stene až po hornú hranu Austrotherm PE - okrajového pásu.

5. Nanesenie poteru 
Poter (napr. Baumit) naneste podľa návodu výrobcu.

Ušetrite priestor so supertenkou izoláciou Austrotherm Resolution Podlaha

Nová tepelnoizolačná platňa z rezolovej peny šetrí priestor, má vysokú odolnosť proti požiaru a takmer dvakrát vyššiu izolačnú schopnosť.

Oops, an error occurred! Code: 2024071112343963c2998a