sivý polystyrén

Austrotherm GrEPS

Tepelnoizolačné dosky novej generácie z expandovaného polystyrénu (EPS) s prímesou grafitu, ktoré majú vďaka svojmu unikátnemu zloženiu až o 20 % lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako biely EPS. S vynikajúcou lambdou 0,031 majú aj pri menších hrúbkach izolácie vysoký tepelný odpor.

Požiadavky na zlepšovanie izolačných vlastností konštrukcií stále rastú. Preto sa pristupuje k neustálemu vývoju  efektívnejších typov izolačných  materiálov.Týmto smerom sa uberá aj vývoj expandovaného penového polystyrénu EPS. Výskum ukázal, že výrazne lepšie izolačné vlastnosti sa pri EPS dosahujú prídavkom absorbéru infračerveného žiarenia (grafitových častíc) do základnej matrice penového polystyrénu. Spoločnosť Austrotherm preto priniesla na trh  tepelnoizolačné dosky s prímesou grafitu Austrotherm GrEPS.

Sivé - grafitové dosky Austrotherm GrEPS sa od bieleho EPS líšia obsahom grafitových častíc. Po spracovaní do podoby tepelnoizolačných dosiek získava sivý polystyrén až o 20% lepšie izolačné vlastnosti kvôli nižšej hodnote tepelnej vodivosti. Sivá tepelnoizolačná doska má vyšší tepelný odpor R, ktorého hodnota rastie s hrúbkou použitých dosiek. 

Tepelnoizolačné dosky Austrotherm GrEPS sú špeciálne navrhnuté pre nízkoenergetické a pasívne domy, no svoje uplatnenie nachádzajú aj pri všetkých druhoch stavieb či rekonštrukciách. Vďaka širokej škále produktov je vhodný pri zatepľovaní interiéru aj exteriéru, rodinných a bytových domov, komerčných budov, či priemyselných stavieb.

Výhody použitia sivého polystyrénu Austrotherm GrEPS

  • o 20 % lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako biely EPS pri rovnakej hrúbke,
  • vyšší tepelný odpor, ktorého hodnota rastie s hrúbkou použitých dosiek,
  • spĺňa najvyššie nároky na izolačnú účinnosť,
  • nízka nasiakavosť,
  • ideálny pre nízkoenergetické pasívne stavby.

Prehľad produktov GrEPS

 

 

Máte záujem o tepelnoizolačný materiál značky Austrotherm, alebo potrebujete poradiť pri výbere materiálu či riešenia? Kontaktujte nášho regionálneho zástupcu.