sivý polystyrén
Magazín

Zateplite podlahu o 23 % efektívnejšie s doskami Austrotherm GrEPS

Nedostatočne zateplené podlahy zvyšujú spotrebu energie o 10 až 20 % tak pri novostavby ako aj pri starších domoch. Dobre zvolený izolačný materiál v podlahovej konštrukcii významne prispieva k úsporám financií a zvyšuje tepelný a akustický komfort. Zateplenie podlahy jeinvestícia, ktorá sa rýchlo vráti vo forme úspor za vykurovanie. Na zateplenie podlahy je dôležité vybrať vhodný materiál. Menej kvalitné výrobky sa môžu po čase deformovať, čím celá podlahová izolácia stratí svoj význam.

Mimoriadne efektívny a čoraz viac používaný materiál na zateplenie podlahy je  sivý (grafitový) penový polystyrén Austrotherm GrEPS, ktorý umožňuje dosiahnuť až o 23 % lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako biely EPS pri rovnakej hrúbke.

Sivé tepelnoizolačné dosky Austrotherm Greps s vynikajúcimi vlastnosťami sa osvedčili ako účinné a hospodárne riešenie na vytvorenie efektívnej tepelnej, ako aj zvukovej izolácie pri všetkých typoch podláh.

  • Pomocou tepelnoizolačných dosiek Austrotherm GrEPS zabránime úniku tepla do základových konštrukcií.
  • Pri väčších hrúbkach izolantov je s použitím Austrotherm GrEPS možné uvažovať o menších hrúbkach, čo sa odrazí na menšej konštrukčnej výške a tým na znížení nákladov na výstavbu.

 

Dôležitou otázkou pri zatepľovaní podlahy je typ podlahy, aký plánujeme zatepľovať. Rozlišujeme podlahy podľa tlakového zaťaženia, umiestnenia a miery využívania. V prípade zatepľovania podlahy na poschodí domu sa napríklad oplatí zvoliť produkt s pokročilou krokovou izoláciou, ktorý efektívne tlmí nežiadúce zvuky. Vhodná voľba je zvukovoizolačná doska proti krokovému hluku  Austrotherm GrEPS T4, Austrotherm GrEPS T5 Austrotherm GrEPS T 6,5  s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami.

Tepelná izolácia podkrovia, ktorá dýcha

Pri zateplení podláh v rodinnom dome nesmieme zabúdať ani na optimálne  zateplenie podlahy v podkrovných priestoroch. Strop nad najvyšším podlažím treba perfektne zatepliť. Väčšina podláh na povale starších domov nemá žiadnu tepelnú izoláciu a straty tepla sú veľké, keďže stropná konštrukcia  odsáva teplo z vykurovanej miestnosti a odvádza ho smerom nahor do priestoru povaly. Tepelná izolácia má svoje opodstatnenie aj v letných mesiacoch, keď teplota dosahuje v priestore povaly 40 – 55 °C a teplo sa šíri do celého domu.

 

 

Účinný izolačný materiál na zateplenie málo zaťažovanej podlahy podkrovného priestoru je kombinovaná tepelnoizolačná doska z difúzne otvoreného grafitového polystyrénu  Austrotherm GrEPS Kombi  s vynikajúcim tepelnoizolačným účinkom.

Tento špeciálny výrobok sa dá použiť na dodatočné vytvorenie tepelnoizolačnej vrstvy nezateplených starých stavieb, pri ktorých môžu straty energie cez strop najvyššieho podlažia dosiahnuť až 25%.

Výrobky Austrotherm GrEPS na tepelnú izoláciu podláh

 

 

Získajte NAJVÝHODNEJŠIU PONUKU na tepelnoizolačný materiál značky Austrotherm! Kontaktujte nášho regionálneho zástupcu.