Skupina Austrotherm investuje 10 miliónov eur do modernizácie výrobných závodov v Rakúsku

 

Rakúska skupina Austrotherm investuje 10 miliónov eur do modernizácie svojich dvoch výrobných závodov na extrudovaný polystyrén Austrotherm XPS v rakúskom Pinkafelde a v Purbachu.

"Napriek všetkým nepriaznivým udalostiam v súvislosti s Covid19 sme zahájili investičný program, vďaka ktorému budú naše dve pobočky v Rakúsku vhodné pre budúcnosť. Investujeme do modernizácie infraštruktúry a do optimalizácie procesov v týchto lokalitách s cieľom zvýšiť efektívnosť a bezpečnosť práce. Veľká časť objemu investícií má pozitívny dopad na regionálne stavebníctvo.“ hovorí potešený mag. Klaus Haberfellner, generálny riaditeľ skupiny Austrotherm.

Program Fit pre budúcnosť

V lokalite Purbach sa budujú sklady pre hotové výrobky s celkovou rozlohou 3 600 m3, ako aj nová kancelária so sociálnymi miestnosťami a oddychovou zónou pre zamestnancov a vodičov nákladných vozidiel. Nová budova je integrovaná do celostného konceptu premávky v továrni, ktorý vyvinuli odborníci na logistiku v inštitúte Fraunhofen. Optimalizácia a reorganizácia nákladnej zóny znižuje vzdialenosti na vyzdvyhovanie tovaru v areáli továrne o 70%. To zodpovedá vzdialenosti približne 14 000 km ročne a zodpovedajúcim spôsobom znižuje emisie CO2 a hladinu hluku. Investuje sa tiež do výrobných zariadení, aby bolo možné rozšíriť recykláciu tepelnoizolačných platní XPS.

V areáli Pinkafeld už prebiehajú prípravy na výstavbu novej administratívnej budovy s recepciou, školiacim strediskom a dielňou. Okrem toho sa v súčasnosti implementuje množstvo projektov v oblasti digitalizácie a automatizácie s cieľom zefektívniť a zrýchliť interné administratívne procesy.