style

Austrotherm na Slovensku

V roku 1991 založili dve rakúske spoločnosti MUREXIN AG a AUSTROTHERM GmbH spoločnú firmu na výrobu polystyrénu a predaj stavebnej chémie so sídlom v Bratislave, ktorú nazvali MUREXIN-AUSTROTHERM s.r.o..

Na základe postupného vývoja a snahy pružnejšie reagovať na aktuálne požiadavky trhu sa materská spoločnosť rozhodla pre uskutočnenie organizačných a štrukturálnych zmien. Spoločnosť sa 1. januáru 2010 premenovala na Austrotherm s.r.o. a jej hlavným predmetom činnosti sa stali výroba a predaj polystyrénu najmä pre zákazníkov na Slovensku, pričom sa predaj výrobkov Murexin vyčlenil do samostatnej dcérskej spoločnosti.

Výrobky Austrotherm sú dostupné predovšetkým v širokej sieti predajní stavebných materiálov, pričom predajcov stavebných materiálov považuje Austrotherm s.r.o. za svojich najvýznamnejších obchodných partnerov. Disponujú dostatočnými odbornými informáciami o bežných aplikáciách výrobkov. Pri zložitejších riešeniach sa možno bez problémov nakontaktovať priamo na oddelenie zákazníckeho servisu. Dôležitou súčasťou obchodnej stratégie je aj dostupnosť výrobkov u predajcov bez dlhých čakacích lehôt, v kvalite a sortimente podľa požiadaviek koncových zákazníkov. Dodávky výrobkov pre väčšie objekty sa plánujú tak, aby sa vždy dodržal plánovaný harmonogram realizácie stavby. Oddelenie zákazníckeho servisu a vedúci predaja kladú pri každodenných obchodných operáciách systematický dôraz na otvorenú a pružnú komunikáciu so zákazníkmi. Nejde iba o jednoduché spracovanie prijatých objednávok, ale aj o zosúladenie pružných dodávok menšieho objemu výrobkov do skladov obchodných partnerov. Rovnako spoločnosti záleží aj na budovaní vzťahov na báze dôvery s každým partnerom.

Celá výroba a výrobky z polystyrénu sú nepretržite pod kontrolou odborníkov. Dôkladné testy sú zárukou dodržiavania všetkých európskych predpisov a noriem. Ochrana klímy a životného prostredia patria k hlavným prioritám spoločnosti. Vďaka šetreniu prírodných zdrojov a výrobe ekologických výrobkov spoločnosť výrazne prispieva k znižovaniu produkcie emisií CO2. Dôkazom ekologickej angažovanosti je udelenie environmentálnej značky, ktorú od rakúskeho ministerstva životného prostredia získal výrobok Austrotherm XPS TOP. Vďaka dlhoročným skúsenostiam a inovačným výrobkom je spoločnosť Austrotherm s.r.o. optimálne pripravená aj na požiadavky budúcich generácií.

Austrotherm je špecialista na inovačné tepelnoizolačné materiály, vyrába extrudované polystyrénové platne Austrotherm XPS TOP a expandované polystyrénové platne Austrotherm EPS pre použitie na tepelnú izoláciu, ktorá chráni pred teplom alebo chladom. Austrotherm má okrem dvoch výrobných závodov v Rakúsku ešte ďalších 17 závodov v 11 krajinách Európy.
Aktuality - novinky

Umožníme Vám zachovať dobový charakter fasády aj po zateplení!
Ponúkame fasádne profily, ktoré umožnia zrekonštruovať... 
Polystyrén značky Austrotherm v múzeu
V Slovenskom národnom múzeu sa nad... 
Austrotherm vsadil na energetickú hospodárnosť
Vo svojich výrobných závodoch v Pinkafelde... 
 
Jobs | Presse | Links | Archiv | Sitemap | Impressum | Nutzungshinweis | © by Austrotherm