Nový katalóg výrobkov

V katalógu výrobkov nájdete prehľad produktov, ktoré vyrábame v bratislavskom závode a zároveň produkty dodávané z našich sesterských závodov.

Prehľad noviniek

 

Prehľad výrobkov, ktoré nájdete v katalógu

Austrotherm GrEPS

Tepelnoizolačné dosky Austrotherm GrEPS sú navrhnuté špeciálne pre nízkoenergetické a pasívne domy, rovnako nájdu svoje využitie v stiesnených priestoroch pri rekonštrukciách. Polystyrén s prímesou grafitu má až o 20% lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako biely EPS.

Austrotherm EPS

Tepelnoizolačné dosky z expandovaného polystyrénu Austrotherm EPS sú zložené z 3-6 miliárd uzavretých dutiniek na meter kubický, ktoré obsahujú až 98% vzduchu – jeden z najlepších existujúcich prirodzených izolantov. Materiál je recyklovateľný a biologicky nezávadný, odolný voči vlhkosti, veľmi ľahký a zároveň jednoduchý na manipuláciu. 

 

Austrotherm UNIPLATNE

Austrotherm UNIPLATNE sú obojstranne povrchovo upravené dosky z extrudovaného polystyrénu vystužené so sklotextilnou mriežkou a pokryté maltou. Austrotherm UNIPLATNE sú stabilné, vodotesné tepelnoizolačné dosky, vhodné ako náhrada muriva a sadrokartónu, na plochy na osadenie umývadla, doplnkové plochy kúpeľní a kuchynských liniek. 

Austrotherm XPS 

Tepelnoizolačná doska z extrudovaného polystyrénu Austrotherm XPS ponúka ideálne riešenie pre mnoho aplikácií - energeticky úsporná izolácia od pivnice až po strechu. Dokonale spĺňa všetky požiadavky energetickej úspornosti, odoláva extrémneho tlaku a vlhkosti.

Všetky produkty Austrotherm XPS sú certifikované ISO 50001 a ISO 14001.

Austrotherm Resolution

Austrotherm Resolution je tvrdená pena s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami a uzavretou štruktúrou pórov.  Vďaka inovačnej tepelnoizolačnej technológii je superštíhla a zároveň má o viac než   40% lepší tepelnoizolačný účinok. Austrotherm Resolution vďaka svojim vlastnostiam spĺňa požiadavky na vyššiu protipožiarnu ochranu – trieda reakcie na oheň B.

Špeciálne produkty

Produkty spoločnosti Austrotherm je možné využiť aj ako tepelnoizolačnú výplň do murovacích tvaroviek, na umelecké alebo kreatívne účely (v dizajne, sochárstve apod.). Na objednávku dodávame aj dekoračné fasádne profily, ktoré sú určené na renováciu historických budov alebo na dekoráciu novostavieb.

Stiahnite si katalóg výrobkov platný od 05/2019